Used 2013 Forest River RV XLR Thunderbolt 35X12 Toy Hauler Fifth Wheel
Triple Slide XLR Thunderbolt Toy Hauler Travel Trailer, Rear 8' Spring Assist Ramp Door, 12' Cargo Area, Walk-Thru Dinette, Loft, Loft Cabinet, Refrigerator, Dbl. Kitchen Sink, Ceiling Fan, 3-Burner Range/Microwave/Pantry/Refrigerator Slide, Fireplace, Entertainment Center, U-Lounge Slide, Step Up To Bed/Bath, Wardrobe Slide, Dbl. Nightstands, Queen Bed, Lav., Shower, Toilet, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Electric Bed, Party Dinette.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $5,000
Sale Price: $19,995
Stock# 5FC312B
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2300 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 13402 lbs |
| Cargo Capacity | 4598 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 86 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 16 |
| VIN | 4X4FXLL33D5155660 |
XLR Thunderbolt 35X12 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


