Used 2013 Forest River RV Stampede 238 Expandable
Get Ready For This Stampede! Come Talk To Us At Capital RV In Bismarck
2013 238 Features and Options
Palomino Stampede Expandable Travel Trailer w/Slideout Including Double Kitchen Sink/3 Burner Range & Sofa, Front & Rear Tent End Beds, Wardrobe & Drawer Cabinet, Booth Dinette w/Overhead Storage, Ent. Center, Front Bench Seat, Refrigerator, Step Tub, Lav. & Toilet and Much More!
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Price:
$13,995
You Save: $2,129
Sale Price: $11,866
You Save: $2,129
Sale Price: $11,866
Campers Inn
Location: Bismarck ND
Stock# 114060PB
Location: Bismarck ND
Stock# 114060PB
Stock# 114060PB
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 238 Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Hitch Weight | 436 lbs |
| GVWR | 5388 lbs |
| Dry Weight | 4154 lbs |
| Cargo Capacity | 1234 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TPAV20DN014959 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


