Used 2013 Forest River RV Blue Ridge 3025RL Fifth Wheel
Triple Slide Blue Ridge Fifth Wheel by Forest River, Rear Sofa, Ent. Ctr./40" LCD TV/Refrig./3 Burner Range/Micro. Slideout, 2-Chairs/Free-Standing Dinette Slideout, Overhead Cab. Throughout, Kitchen Island w/Storage Drawers, Dbl. Kitchen Sink, Step Up Bath/Bedroom, Corner Shower, Lav., Med. Cab., Toilet, Linen, Front Queen Bed Slideout, Vanity w/32" LCD TV Above, Ward., Shelves, Closet/Washer/Dryer Cabinet & More. Available Options May Include: Booth Dinette/Theatre Seating.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $2,496
Sale Price: $14,999
Stock# DG098741
Interior Color: 4 Choices
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 2 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Interior Color | 4 Choices |
| Hitch Weight | 2090 lbs |
| GVWR | 14090 lbs |
| Dry Weight | 11614 lbs |
| Cargo Capacity | 2476 lbs |
| Fresh Water Capacity | 73 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| VIN | 4X4FBLF25DG098741 |
Blue Ridge 3025RL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


