Used 2013 Fleetwood RV Tioga DSL 24D Motor Home Class C - Diesel
View all Tioga DSL Floorplans
2013 24D Features and Options
Single Slide Tioga DSL, Rear Double Bed, Shower, Toilet, Lav., Refrigerator/Pantry/Slide, Cabover Bed, 19" LCD TV, Single Galley Sink, 3-Burner Range, Microwave, Wardrobe, 19" LCD TV, Overhead Cabinets Throughout & Much More.
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
General RV- SUSPENDED PER BILLING
Location: Tampa, FL
Stock# 331430
Location: Tampa, FL
Stock# 331430
Chassis: Mercedes Benz 188hp
Stock# 331430
Chassis: Mercedes Benz 188hp
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 24D Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Generator | Onan 3600 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 62481 |
| Engine | 3.0L 6-Cyl. |
| Chassis | Mercedes Benz 188hp |
| VIN | WDAPF4CC6D9541827 |
For more information
Contact Us
Tioga DSL 24D Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


