Used 2013 Fleetwood RV Expedition 38B Motor Home Class A - Diesel
Double Slide Fleetwood Expedition Motor Home, Rear Ward., Ward., w/Shelves, 32" LCD TV., Queen Bed/Bunk Beds/Sofa w/Air Mattress/Free-Standing Dinette Wall Slide, Shower, Toilet, Lav., 32" TV/Double Kitchen Sink/3-Burner Range, Refrigerator, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Front 32" LCD TV, Stackable Washer/Dryer, Residential Refrig., U-Shaped Dinette/Sofa, Facing Dinette, Queen Bed w/Memory Foam, Queen Bed w/Air, Desk, Dual Wardrobe.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 27006RC
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 45000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 49500 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACWDT0DCFJ2198 |
Expedition 38B Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


