Used 2013 Fleetwood RV Excursion 35B Motor Home Class A - Diesel
Colton Advantage Pricing
Fleetwood Excursion 35B - Class A Diesel motorhome highlights:
Double Slide Excursion Motor Home, Rear Queen Bed, Nightstand, Ward., Ward. w/Dresser/Ward. Slide, Toilet, Lav., Med. Cab., Shower, Refrigerator, 3-Burner Range, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, 2-Bar Stools, Euro Recliner, Sofa-L Transformer/Pull Out Table & Chairs/Credenza/40" LCD TV/Pantry Slide, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: 32" LCD TV in Bedroom, Washer/Dryer, Driver/Passenger Pedestal Table, Hide-a-Loft Drop Down Queen Bed, Queen Bed w/Memory Foam.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 26815A
Chassis: Freightliner XCS
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 88 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 22.5 |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 70327 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner XCS |
| VIN | 4UZAAJDT5DCFE1877 |
Excursion 35B Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


