Used 2013 EverGreen RV Ascend A231RKB Travel Trailer
View all Ascend Floorplans
2013 A231RKB Features and Options
Single Slide Ascend Travel Trailer, Rear Bath w/Toilet, Lav., Med. Cab., Shower, Refrigerator, Jacknife Sofa Slide, Queen Bed w/Storage Below, Dbl. Ward. w/Drawers, Dinette, TV Stand, Range, Sink, Overhead Cabinets Throughout, Outside Shower, Pass Thru Storage & Much More. Available Options May Include: Microwave.
What Our Customers Are Saying
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Sale Price:
$9,500
Mann's RV
Location: Rutland, MA
Stock# 2454C
Location: Rutland, MA
Stock# 2454C
Stock# 2454C
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 A231RKB Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 363 lbs |
| GVWR | 5495 lbs |
| Dry Weight | 3950 lbs |
| Cargo Capacity | 1246 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | ST225/75R14-D |
For more information
Contact Us
Ascend A231RKB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


