Used 2013 Entegra Coach Anthem 44DLQ Motor Home Class A - Diesel
450 HP DIESEL! INQUIRE FOR ROCK BOTTOM PRICE!
Quad Slide Anthem Motor Home, Rear W/D, Ward. w/Sliding Mirror Doors, King Bed/Nightstand Slide, Dbl. Lav., Shower, Ent. Center, Dinette/Sofa Slide, Hide-a-Bed Sofa/Dbl. Kitchen Sink/2-Burner Range/Micro Slide, Refrig., Pantry, Private Toilet Area, Linen/32" LCD TV/Vanity & Dresser Slide, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Free-Standing Table w/4 Chairs, Hide-a-Bed w/Desk or Table, 2-Euro Chairs, Desk w/26" TV, Easy Bed Sofa w/Table.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $40,018
Sale Price: $149,977
Stock# H513A
Chassis: Spartan Mt. Master
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 46600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 64109 |
| Engine | Cummins ISL 8.9L |
| Chassis | Spartan Mt. Master |
| VIN | 4VZBU1D91CC075240 |
Anthem 44DLQ Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


