Used 2013 Dutchmen RV Komfort 2650FL Travel Trailer
View all Komfort Floorplans
2013 2650FL Features and Options
Komfort Travel Trailer by Dutchmen w/Rear Queen Bed Slideout, Wardrobe, Dresser w/Overhead/TV, Private Bedroom Entry, Door to Hall, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet, Sink & Linen Cabinet, Hall Corner Linen, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage, Ent. Center, U-Dinette Slide, Front Sofa w/End Tables & Much More!
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Price:
$39,833
You Save: $23,333
Sale Price: $16,500
You Save: $23,333
Sale Price: $16,500
B&D RV Center
Location: Vernal, UT
Stock# 26151U
Location: Vernal, UT
Stock# 26151U
Stock# 26151U
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 2650FL Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1134 lbs |
| Dry Weight | 7326 lbs |
| Cargo Capacity | 3850 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 47CTKMR27DD312445 |
For more information
Contact Us
Komfort 2650FL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


