Used 2013 Dutchmen RV Aspen Trail 2390RKS Travel Trailer
View all Aspen Trail Floorplans
2013 2390RKS Features and Options
Single Slide Aspen Trail Travel Trailer by Dutchmen, Rear Kitchen w/Pantry, Double Kitchen Sink, 3-Burner Range, Microwave, Refrigerator/Sofa Slide, Dinette w/Control Center, TV, Linen, Shower w/Skylight, Toilet, Lav., Queen Bed, Dbl. Wardrobe, Overhead Cabinets Throughout, Pass Thru Storage Plus & Much More.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
PleasureLand RV
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 270-24A
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 270-24A
Stock# 270-24A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 2390RKS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 782 lbs |
| Dry Weight | 5495 lbs |
| Cargo Capacity | 2106 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 47CTATN25DM445255 |
For more information
Contact Us
Aspen Trail 2390RKS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


