Used 2013 Cruiser ViewFinder Signature V-28RLSS Travel Trailer
ViewFinder Signature Travel Trailer w/Rear Living Area Including 2 Rockers w/End Table Between, Couch w/Overhead Storage & U-Dinette Slide, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry/TV, Bath w/34" Glass Shower Door, Toilet & Sink, Front Queen Lift-Up Bed w/Overhead Cabinet, Wardrobe, Nightstand, Slideout Dresser w/Overhead and Wardrobe, 24" Sliding Door to Bath & Private Bedroom Entry, Front Full Pass-Thru Storage and Much More! Available Option May Include; Convection Microwave.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# UT01176
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 645 lbs |
| GVWR | 7645 lbs |
| Dry Weight | 5425 lbs |
| Cargo Capacity | 2220 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5RXTC2823D2201176 |
ViewFinder Signature V-28RLSS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


