Used 2013 CrossRoads RV Sunset Trail Grand Reserve 30RK Travel Trailer
2013 30RK Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Price:
$16,350
You Save: $6,351
Sale Price: $9,999
You Save: $6,351
Sale Price: $9,999
Pete's RV Center
Location: South Burlington, VT
Stock# 91842C
Location: South Burlington, VT
Stock# 91842C
Stock# 91842C
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 30RK Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Hitch Weight | 644 lbs |
| GVWR | 9244 lbs |
| Dry Weight | 6830 lbs |
| Cargo Capacity | 2414 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4V0TC3025DB019411 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

