Used 2013 CrossRoads RV Rushmore Washington RF39WA Fifth Wheel
View all Rushmore Floorplans
2013 Washington RF39WA Features and Options
Quad Slide Rushmore Fifth Wheel, Rear Sofa, Storage/TV/Pantry/Microwave/3-Burner Range/Refrigerator Slide, Kitchen Island w/Dbl. Kitchen Sink, Lounge Chairs/Free-Standing Table & Chairs Slide, Washer/Dryer Prep, Step Up To Bed/Bath, Toilet, Lav., Shower, Wardrobe/Vanity/TV Slide, Wardrobe, Queen Bed Slide, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Fireplace, King Bed.
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Price:
$5,000
You Save: $800
Sale Price: $4,200
You Save: $800
Sale Price: $4,200
Bretz RV & Marine
Location: Pasco, WA
Stock# 101606
Location: Pasco, WA
Stock# 101606
Stock# 101606
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 Washington RF39WA Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2698 lbs |
| GVWR | 15500 lbs |
| Dry Weight | 12474 lbs |
| Cargo Capacity | 3026 lbs |
| Fresh Water Capacity | 92 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | TITLE ISSUES |
For more information
Contact Us
Rushmore Washington RF39WA Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


