Used 2013 CrossRoads RV Rushmore Washington RF39WA Fifth Wheel
View all Rushmore Floorplans
2013 Washington RF39WA Features and Options
Quad Slide Rushmore Fifth Wheel, Rear Sofa, Storage/TV/Pantry/Microwave/3-Burner Range/Refrigerator Slide, Kitchen Island w/Dbl. Kitchen Sink, Lounge Chairs/Free-Standing Table & Chairs Slide, Washer/Dryer Prep, Step Up To Bed/Bath, Toilet, Lav., Shower, Wardrobe/Vanity/TV Slide, Wardrobe, Queen Bed Slide, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Fireplace, King Bed.
What Our Customers Are Saying
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Price:
$28,584
You Save: $4,000
Sale Price: $24,584
You Save: $4,000
Sale Price: $24,584
PleasureLand RV
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 1193-24B
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 1193-24B
Stock# 1193-24B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 Washington RF39WA Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2698 lbs |
| GVWR | 15500 lbs |
| Dry Weight | 12474 lbs |
| Cargo Capacity | 3026 lbs |
| Fresh Water Capacity | 92 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 4V0FC3926DG004161 |
For more information
Contact Us
Rushmore Washington RF39WA Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


