Used 2013 CrossRoads RV Elevation TF 3612 Toy Hauler Fifth Wheel
View all Elevation Floorplans
2013 TF 3612 Features and Options
Triple Slide Elevation Toy Hauler Fifth Wheel, Rear Garage, Pantry, Refrigerator/Microwave/3-Burner Range Slide, Kitchen Island w/Dbl. Kitchen Sink, 2-Bar Stools, Dinette Slide, Step Up To Bed/Bath, Toilet, Lav., Shower, Queen Bed, Nightstands, Dbl. Ward. Slide, Overhead Cabinets Throughout, Awning & Much More. Available Options May Include: Electric Lift Bed.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Price:
$25,995
You Save: $7,005
Sale Price: $18,990
You Save: $7,005
Sale Price: $18,990
Happy Campers RV Sales & Service
Location: Lafayette, IN
Stock# R1518A
Location: Lafayette, IN
Stock# R1518A
Stock# R1518A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 TF 3612 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 11 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2400 lbs |
| GVWR | 15500 lbs |
| Dry Weight | 10910 lbs |
| Cargo Capacity | 4590 lbs |
| Fresh Water Capacity | 112 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| VIN | 4V0FC3623DE012086 |
For more information
Contact Us
Elevation TF 3612 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


