Used 2013 Columbia Northwest Somerset Camping Trailers Niagara Folding Pop-Up Camper
CALL FORT PIERCE TO SET YOUR APPOINTMENT!! 772-468-1166
View all Somerset Camping Trailers Floorplans
2013 Niagara Features and Options
Single Slide Touring Somerset Folding Pop-Up Camper, Front and Rear Bed, Shower w/Flush Toilet, Dinette Slide, Seat, Storage, Dbl. Kitchen Sink, 3-Burner Range, Outside Grill & Much More.
What Our Customers Are Saying
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Sun Camper Liquidators
Location: Fort Pierce
Stock# 5584
Location: Fort Pierce
Stock# 5584
Stock# 5584
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 Niagara Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 19 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 5 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 260 lbs |
| GVWR | 3970 lbs |
| Dry Weight | 3020 lbs |
| Cargo Capacity | 950 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Tire Size | ST205/75D14-C |
| VIN | 1C9SS1915DA237193 |
For more information
Contact Us
Somerset Camping Trailers Niagara Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


