Used 2013 Coachmen RV Freelander 26QB Motor Home Class C
2013 26QB Features and Options
Coachmen Freelander Class C Coach w/Rear Queen Bed w/Overhead Storage, Wardrobe, Angle Shower, Pantry, Private Toilet Area w/Sink & Med. Cabinet, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range w/Microwave Above & Sofa Slideout, Booth Dinette & 57x95 Bunk Over Cab And Much More! Available Options May Include: Chevy 4500 Chassis, 24" TV.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Blue Compass RV
Location: Bakersfield CA
Stock# UM720338
Location: Bakersfield CA
Stock# UM720338
Chassis: Ford 450
Stock# UM720338
Chassis: Ford 450
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 26QB Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 55154 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford 450 |
| VIN | 1FDXE4FS7CDA38897 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


