Used 2013 Coachmen RV Freelander 21QB Chevy 4500 Motor Home Class C
56,365 Miles !
View all Freelander Floorplans
2013 21QB Chevy 4500 Features and Options
Nice Floor plan! |
Freelander Class C Motorhome w/Rear Corner Bath Including Tub/Shower, Toilet & Sink, Med. Cabinet, Wardrobe, Rear Corner Queen Bed w/Overhead Cabinets, Refrigerator, 3 Burner Range, Kitchen Sink, Countertop Extension, U-Shaped Dinette w/Overhead Cabinet, Exterior Storage, Front Bunk Over Cab Area, and Much More! Available Options May Include: Ford 350 Chassis, 24" LCD TV
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Price:
$36,500
Country Motorhomes
Location: Mount Vernon, WA
Stock# 13
Location: Mount Vernon, WA
Stock# 13
Chassis: Chevy 4500
Interior Color: Bark, Chasworth Creme, Malt
Stock# 13
Chassis: Chevy 4500
Interior Color: Bark, Chasworth Creme, Malt
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 21QB Chevy 4500 Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Interior Color | Bark, Chasworth Creme, Malt |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 22 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Generator | Onan 4000 |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 56365 |
| Engine | 6.0L V8 |
| Chassis | Chevy 4500 |
For more information
Contact Us
Freelander 21QB Chevy 4500 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


