Used 2013 Coachmen RV Freedom Express 320BHDS Travel Trailer
Freedom Express Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Futon w/Flip-Up Bunk Slideout, Wardrobe/TV/Ward./Double Bunk, Pantry, Ent. Center, Refrig./3 Burner Range w/Microwave Overhead Slideout, Step In Entry Closet, Kitchen Island w/Dbl. Sink, Slideout Booth Dinette & Sofa w/Overhead Storage, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Door to Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, Front Pass-Thru Storage, Rear Ext. Camp Kitchen and Much More! Available in Liberty Edition
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $3,000
Sale Price: $18,999
Stock# U-012477
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 841 lbs |
| Dry Weight | 7015 lbs |
| Cargo Capacity | 3643 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 5ZT2FEWB3EA012477 |
Freedom Express 320BHDS Reviews
-
Outdoor Kitchen and TV
2016 Freedom Express 320BHDS
What I liked most: Outdoor kitchen is very nice with sink, refrigerator, cabinets, grill area, and a place for TV. Wide open interior kitchen, dining, living space with the island kitchen. Plenty of pantry storage and drawers. Very private bunkhouse area in the back with sofa bed on the bottom allowing for 3 to 4 kids. Tons of closet wardrobe storage space in the bunk area. Skylight over dining area so nice touch. Full length coat closet with residential style door and shelves for shoes.
What I'd improve: If you add a slide topper to this travel trailer you will lose the skylight over the dinette.11 years ago | Kevin W. from Midland, MI
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


