Used 2013 Coachmen RV Freedom Express 298REDS Travel Trailer
HUNTER SPECIAL- unit being sold AS-IS
View all Freedom Express Floorplans
2013 298REDS Features and Options
2013 COACHMEN FREEDOM EXPRESS 298REDS
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Price:
$10,000
You Save: $12
Sale Price: $9,988
You Save: $12
Sale Price: $9,988
Ron Hoover RV & Marine Centers
Location: Amarillo
Stock# 92532
Location: Amarillo
Stock# 92532
Stock# 92532
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 298REDS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Hitch Weight | 766 lbs |
| Dry Weight | 6876 lbs |
| Cargo Capacity | 2982 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 5ZT2FEVB8DA009381 |
For more information
Contact Us
Freedom Express 298REDS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


