Used 2013 Coachmen RV Freedom Express 292BHDS Travel Trailer
Freedom Express Deep Slide Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Quad Bunks w/Wardrobe/Counter Top Between, Pass-Thru Storage, Pantry, Tub/Shower, Toilet & Sink, U-Booth Dinette & Sofa Slide w/Overhead Storage Above Sofa, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Ent. Center Swivels w/Viewing in Living Area & Bedroom, Front Queen Bed w/Wardrobes, 2nd Pass-Thru Storage, Much More!
To view this unit or any of our others please
Call- 1-(888)-539-3333
or
Email- [email protected].
All financing is On Approved Credit (OAC)
To schedule a viewing call us at the dealership at
1-(905)-548-8585
or
send us an email: [email protected]
Come and visit our new location!
4888 South Service Road
Beamsville, Ontario, Canada
L3J 1L4
Outdoor Travel - Where RV Means Real Value
www.rvvacations.com
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $1,303
Sale Price: $15,995
Stock# 8101
Interior Color: 3 Standard or 3 Liberty Editio
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Interior Color | 3 Standard or 3 Liberty Editio |
| Hitch Weight | 740 lbs |
| Dry Weight | 5492 lbs |
| Cargo Capacity | 1306 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 5ZT2FEUBXDA008248 |
Freedom Express 292BHDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


