Used 2013 Coachmen RV Concord 300TS Motor Home Class C
2013 300TS Features and Options
38,163 Miles
Triple Slide Concord Class C Motor Home by Coachmen w/Rear Queen Bed Slideout, Dresser & Storage, Shower, Private Toilet Area w/Lav. & Linen Cabinet, Double Kitchen Sink, Counter Top Extension, 3 Burner Range & Sofa Slideout, Ent. Center w/32" LCD TV Above Cab Area, Booth Dinette Slideout, Refrigerator, Overhead Cabinets and Much More. Available w/450 Ford Chassis.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Price:
$54,125
You Save: $7,130
Sale Price: $46,995
You Save: $7,130
Sale Price: $46,995
Campers Inn
Location: Davenport IA
Stock# 113923X
Location: Davenport IA
Stock# 113923X
Chassis: 4500 Chevy
Stock# 113923X
Chassis: 4500 Chevy
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 300TS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 31 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| GVWR | 14200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 166666 |
| Chassis | 4500 Chevy |
| VIN | 1GB6G5CG6C1166666 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


