Used 2013 Coachmen RV Catalina Deluxe Edition 32TSBH Travel Trailer
"As Is" Handyman special!Catalina Deluxe Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Ent. Center w/Wardrobes Both Sides, COA Cube Futon w/Flip-Up Bunk Above Slideout, 42" x 74" Loft Bed Slideout w/Ext. Ent. Center & Camp Kitchen Below w/Grill, 26" TV Mount, Refrig., Pantry, U-Shaped Dinette & Sofa Slide, Side Aisle Bath w/Toilet, Sink, Linen Cabinet & Tub/Shower, Refrig., 3 Burner Range w/Microwave, Kitchen Sink, Overhead Cabinets, TV Ent. Center in Living Area, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, Pass-Thru Storage & Much More!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $2,996
Sale Price: $9,999
Stock# BG0656B
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 990 lbs |
| GVWR | 10900 lbs |
| Dry Weight | 8490 lbs |
| Cargo Capacity | 2410 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Catalina Deluxe Edition 32TSBH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


