Used 2013 Coachmen RV Catalina Deluxe Edition 32BHDS Travel Trailer
Catalina Deluxe Edition Bunkhouse Trailer w/Loft, Rear Slideout Flip-Up Bunk Above Sofa, 42 x 74 Loft Bed w/TV/Wardrobe Cabinet Below, Ward., Bath w/Private Entry, Tub/Shower, Toilet & Sink w/Med. Cabinet, Pantry, Refrig., Range w/Microwave, Kitchen Sink, Overhead Storage, U-Shaped Dinette & 60" Sofa Slide, Ent. Center, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, Pass-Thru Storage & More! Avail. Options May Include: Rear Ext. Camp Kitchen, COA Cube Futon Above Flip Bunk.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 3CR918
Interior Color: 1
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | 1 |
| Hitch Weight | 1065 lbs |
| GVWR | 9800 lbs |
| Dry Weight | 7643 lbs |
| Cargo Capacity | 2157 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 5ZT2CAXB2DT003918 |
Catalina Deluxe Edition 32BHDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


