Used 2013 Coachmen RV Catalina Deluxe Edition 25RKS Travel Trailer
"As Is Where is" - call for details
View all Catalina Deluxe Edition Floorplans
2013 25RKS Features and Options
Catalina Deluxe Edition Travel Trailer by Coachmen w/Rear Kitchen Including: Refrigerator, 3 Burner Range & Microwave, Dbl. Kitchen Sink, & Overhead Storage, Booth Dinette, TV Ent. Center, 70" Sofa/End Table & Wardrobe w/Dbl. Doors Slideout, Side Aisle Bath w/34"x34" Shower w/Glass Door, Sink w/Med. Cabinet & Toilet, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed & Front Pass-Thru Storage and More!
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Leisure Days RV
Location: CRC RV Truro
Stock# SJ1257A
Location: CRC RV Truro
Stock# SJ1257A
Stock# SJ1257A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 25RKS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 630 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5360 lbs |
| Cargo Capacity | 2140 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
For more information
Contact Us
Catalina Deluxe Edition 25RKS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


