Used 2013 Airstream Interstate LOUNGE Motor Home Class B
DISCOUNT AVAILABLE FOR FINANCING!!!
2013 LOUNGE Features and Options
Interstate Class B Diesel Class B by Airstream, Lounge which Converts to Bed, Removable Table, Ottoman, Overhead Wardrobe, 2-Burner Range, Single Galley Sink, 4-Swivel Chairs, Wet Bath w/Sink & Shower, Overhead Cabinets Throughout & Much More.
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Sale Price:
$55,900
Blue Compass RV
Location: Albany NY
Stock# CM12939
Location: Albany NY
Stock# CM12939
Chassis: Sprinter 3500
Stock# CM12939
Chassis: Sprinter 3500
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 LOUNGE Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 8133 lbs |
| Cargo Capacity | 2897 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 15 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 129100 |
| Engine | Mercedes 3.0L V-6 |
| Chassis | Sprinter 3500 |
| VIN | WD3PF4CDXD5736482 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


