Used 2012 Winnebago View Profile 24G Motor Home Class C - Diesel
View all View Profile Floorplans
2012 24G Features and Options
Winnebago View Profile Class C Coach w/Rear Queen Bed Slideout w/Storage Both Sides of Bed, Step Down to Living Area w/Wardrobe, Bath w/Corner Shower, Toilet & Round Sink, Slideout Comfort Sofa/Sleeper 54" x 75", 26" LCD TV, Refrigerator, 2 Burner Cooktop, Round Kitchen Sink w/Overhead Cabinets Throughout and More. Available Options May Include: Optional Bedroom TV, UltraLeather. 87,637 Miles!!
What Our Customers Are Saying
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Price:
$89,995
You Save: $46,245
Sale Price: $43,750
You Save: $46,245
Sale Price: $43,750
Bankston Motor Homes
Location: Huntsville
Stock# 208561
Location: Huntsville
Stock# 208561
Chassis: Sprinter
Stock# 208561
Chassis: Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 24G Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Engine | Mercedes-Benz 3.0L |
| Chassis | Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC9B9489736 |
For more information
Contact Us
View Profile 24G Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Couples Coach - No Bunks Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


