Used 2012 Winnebago View 24M Motor Home Class C - Diesel
VERY LOW PRICE!
View all View Floorplans
2012 24M Features and Options
Colton Advantage Pricing
Winnebago View 24M - Class C diesel motorhome highlights:
Winnebago View Class C Diesel Coach w/Rear Full Bath Including: Shower, Toilet, Sink w/Overhead & Wardrobe, Sliding Door, Pantry, Refrig., BenchMark Dinette & Comfort Sofa/Sleeper Slideout, Pedestal Table, Front Overhead 49" x 75" Bed, 26" LCD TV, Round Kitchen Sink, 2 Burner Cooktop, and Much More! Available Options May Include: Front Overhead Storage Cabinet.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Colton RV & Marine
Location: Orchard Park, NY
Stock# 28877B
Location: Orchard Park, NY
Stock# 28877B
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# 28877B
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 24M Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 52698 |
| Engine | 3.0L Mercedes Benz |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDAPF4CCXB9481466 |
For more information
Contact Us
View 24M Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


