Used 2012 Tiffin Motorhomes Allegro 35 QBA Motor Home Class A
View all Allegro Floorplans
2012 35 QBA Features and Options
Quad Slide Allegro w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Wardrobe Above Drawers & Bunk Bed Slideout, Bath w/Corner Shower, Linen Cabinet, Lav., 37" LCD TV in Living Area, Refrigerator, Double Kitchen Sink & 3 Burner Range Slideout, Lounge Chair, Sofa Bed & Booth Dinette Slideout, Overhead Cabinets Both Driver & Passenger Sides & Throughout, and Much More!
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
General RV- SUSPENDED PER BILLING
Location: South Weber, UT
Stock# 337180
Location: South Weber, UT
Stock# 337180
Chassis: Ford
Stock# 337180
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 35 QBA Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 35 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 235/80R 22.5-GXRV |
| Furnace BTU | 60000 btu |
| Generator | Onan 7000 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 47691 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DYXC0A01458 |
For more information
Contact Us
Allegro 35 QBA Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


