Used 2012 Tiffin Motorhomes Allegro 34 TGA Motor Home Class A
View all Allegro Floorplans
2012 34 TGA Features and Options
Triple Slide Allegro Class A by Tiffin w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Wardrobe w/Drawers Below, Private Toilet Area w/Lav., Corner Shower w/Lav., Refrigerator, Booth Dinette & Sofa Bed Slideout, Double Kitchen Sink & 3 Burner Range Slide w/Overhead Cabinets, Lounge Chair, 37" TV and Much More! Available Options May Include: 32" TV Above Cab Area, Driver's Door, 32" TV in Bedroom, Tile Floor in Bedroom, Free Standing Cabinet/Dinette.
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Optimum RV
Location: PA, Philadelphia
Stock# 5CR202
Location: PA, Philadelphia
Stock# 5CR202
Chassis: Ford
Stock# 5CR202
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 34 TGA Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 235/80R2.5GXRV |
| Furnace BTU | 60000 btu |
| Miles | 68959 |
| Engine | 6.8L V-10 362 Hp |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY6C0A05202 |
For more information
Contact Us
Allegro 34 TGA Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


