Used 2012 Tiffin Motorhomes Allegro 32 CA Motor Home Class A
Colton Advantage Pricing
Tiffin Allegro Class A Coach w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Wardrobe w/Drawer Below/Vanity, Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, 37" TV in Living Area, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Booth Dinette & Sofa Bed Slide w/Overhead Storage Above Both , Lounge Chair and More! Available Options May Include: Tile Floor in Bedroom, Driver's Door, Free Standing Cabinet/Dinette, Bedroom TV, 32" TV Above Cab Area.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $5,000
Sale Price: $59,998
Stock# 30633B
Chassis: Ford
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 235/80R 22.5 GXRV |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 40963 |
| Engine | 6.8L V10 362 Hp |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY2C0A03463 |
Allegro 32 CA Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


