Used 2012 Thor Motor Coach Daybreak 30FS Motor Home Class A
Immaculate Condition Class A! Garage Kept!
View all Daybreak Floorplans
2012 30FS Features and Options
Thor Motor Coach Daybreak Class A w/Rear Queen Bed w/Nightstands & Closet, Bedroom Vanity/Wardrobe/Booth Dinette & 70" Jack-Knife Sofa Full Wall Slideout, Table Between Driver & Passenger Seats, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinet, 3 Burner Range w/Microwave Above, Refrigerator, Bath Including: Shower, Vanity w/Sink & Toilet and Much More!
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Sale Price:
$34,599
Lightnin RV Rentals
Location: Lawrenceville, GA
Stock# FM0831
Location: Lawrenceville, GA
Stock# FM0831
Chassis: Ford
Exterior Color: TAN
Interior Color: BROWN
Stock# FM0831
Chassis: Ford
Exterior Color: TAN
Interior Color: BROWN
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 30FS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | TAN |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 47 gals |
| Black Water Capacity | 47 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 46634 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY9B0A10831 |
For more information
Contact Us
Daybreak 30FS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


