Used 2012 Thor Motor Coach Challenger 32VS Motor Home Class A
View all Challenger Floorplans
2012 32VS Features and Options
Thor Motor Coach Challenger Class A w/Rear Queen Bed Slideout, Wardrobe/19" LCD TV/Wardrobe, 3rd Wardrobe, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Dbl. Kitchen Sink, 68" Sofa, 70" Sofa Air Bed & Booth Dinette Slide, 32" LCD TV in Living Area, Bath w/Toilet, Vanity w/Sink & 24" x 40" Shower and Much More!
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
General RV- SUSPENDED PER BILLING
Location: Brownstown, MI
Stock# 335769
Location: Brownstown, MI
Stock# 335769
Chassis: Ford
Stock# 335769
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 32VS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Generator | Onan 5500 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 50707 |
| Engine | 6.8L Triton V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY9B0A06553 |
For more information
Contact Us
Challenger 32VS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


