Used 2012 Skyline Aljo Joey Select 236 Travel Trailer
View all Aljo Joey Select Floorplans
2012 236 Features and Options
Single Slide Nomad Joey Select Travel Trailer, Rear Bath w/Shower, Toilet, Lav., Linen, TV Cab, Booth Dinette Slide, Queen Bed, Double Wardrobes, Double Kitchen Sink, 2-Burner Range, Refrigerator, Wardrobe, Overhead Cabinets Throughout, Outside Storage, 14' Awning & Much More.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Price:
$14,995
You Save: $2,000
Sale Price: $12,995
You Save: $2,000
Sale Price: $12,995
Dakota Discount RV
Location: Rapid City, SD
Stock# 013163A
Location: Rapid City, SD
Stock# 013163A
Stock# 013163A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 236 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 525 lbs |
| GVWR | 6200 lbs |
| Dry Weight | 4650 lbs |
| Cargo Capacity | 1375 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | ST205/75R14-C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1SE200M29CA000462 |
For more information
Contact Us
Aljo Joey Select 236 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


