Used 2012 Roadtrek Simplicity 190 Motor Home Class B
Get ready to hit the open road and create lasting memories. Begin with Campers Inn RV
2012 190 Features and Options
Low Mileage: 54,236 Chevy 4.8L
Simplicity by Roadtrek, Motor Home Class B, Rear Sofa Which Converts Into 2-Twin Beds, Table, Wardrobe, Toilet, 2-Lounge Seats, 2-Captain's Chairs, Table, Sink, 2-Burner Range, Refrigerator, Microwave, Flip-Up Counter, Seat & Much More.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Campers Inn
Location: Davenport IA
Stock# 109883X
Location: Davenport IA
Stock# 109883X
Chassis: Chevy Express 3500
Stock# 109883X
Chassis: Chevy Express 3500
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 190 Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 5 in |
| Ext Width | 6 ft 7 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 5100 lbs |
| GVWR | 9600 lbs |
| Dry Weight | 7700 lbs |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | LT245/75R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Miles | 54236 |
| Engine | 4.8L SFI |
| Chassis | Chevy Express 3500 |
| VIN | 1GCZGUCA1B1139310 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Living Area Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


