Used 2012 Roadtrek Versatile 170 Motor Home Class B
WORK HARD, PLAY HARDER! Come by Campers Inn RV of Davenport today!
2012 170 Features and Options
Roadtrek Class B Motor Home, Rear Double Bed, 2 Burner Range, Single Galley Sink, Refrigerator, Toilet, TV/Home Theatre, Stand Up Shower, Midcab Lounge Chairs, Center Removable Table & More. Available Options May Include: Electric Sofa, Front Twin Fold Out Beds.
What Our Customers Are Saying
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Campers Inn
Location: Davenport IA
Stock# 113023X
Location: Davenport IA
Stock# 113023X
Chassis: Chevy Express 2500
Stock# 113023X
Chassis: Chevy Express 2500
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 170 Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 18 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 7 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 4600 lbs |
| GVWR | 8600 lbs |
| Dry Weight | 7200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 14 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 8 gals |
| Tire Size | LT245/75R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Miles | 112735 |
| Engine | 4.8L V-8 |
| Chassis | Chevy Express 2500 |
| VIN | 1GCWGFCA8C1167900 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


