Used 2012 R-Vision Crossover 200S Travel Trailer
Please contact Mike 250-488-4027 for more information
Wonderful layout in this clean and ready to go unit!
2012 Trail-Lite Crossover TLX200S Travel Trailer by R-Vision w/Rear Corner Bath Including: Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Refrigerator, Slideout U-Dinette 40" x 86", Pantry, Radio, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Front Queen Bed w/Low Closet & Nightstand, Front Pass-Thru Storage & Much More! Available Options May Include: Murphy Bed IPO Front Queen.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# UL3117
Exterior Color: Quicksilver Grey
Interior Color: Green, Elation, Dynamite II
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Interior Color | Green, Elation, Dynamite II |
| Exterior Color | Quicksilver Grey |
| Hitch Weight | 275 lbs |
| GVWR | 6160 lbs |
| Dry Weight | 3700 lbs |
| Cargo Capacity | 2675 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Shower Type | Neo-Angled |
Crossover 200S Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


