Used 2012 Prime Time RV Tracer 3150BHD Travel Trailer
Sleeps 10
View all Tracer Floorplans
2012 3150BHD Features and Options
Double Slide Tracer Executive Series Rear Sleep & Play/Bunk Above Slideout, Ent. Center Below, Bunk Above, Ladder, Wardrobe, Outdoor Kitchen w/Refrigerator, Sink, 2-Burner Range, Pantry, U-Shaped Dinette/Sofa Slideout, Toilet, Lav., Tub, Refrigerator, 3-Burner Range, Double Kitchen Sink, Entertainment Center, Front Queen Bed, Double Shirt Closet, Overhead Cabinets Throughout & Much More!
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Price:
$14,900
You Save: $2,000
Sale Price: $12,900
You Save: $2,000
Sale Price: $12,900
4Z's RVS
Location: Peru, IN
Stock# 502615
Location: Peru, IN
Stock# 502615
Stock# 502615
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 3150BHD Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 595 lbs |
| Dry Weight | 6330 lbs |
| Cargo Capacity | 2715 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14/C |
| VIN | 5ZT2TRXBXCB502615 |
For more information
Contact Us
Tracer 3150BHD Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


