Used 2012 Pleasure-Way Excel TS Motor Home Class B
View all Excel Floorplans
2012 TS Features and Options
Excel Class B Coach w/Rear Electric Sofa, 2 Ottomans & Table, 2 Burner Range w/Refrigerator Below, Single Galley Sink, Swing Out TV Cabinet, Lav., Shower, Toilet, Microwave, Closet Below, Front Table, Drivers & Passenger Seating & More.
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Contact us for price
Meridian RV
Location: Port Coquitlam, BC
Stock# 9044
Location: Port Coquitlam, BC
Stock# 9044
Chassis: Ford E-350
Interior Color: Desert Sand, Stone Harbor Taup
Stock# 9044
Chassis: Ford E-350
Interior Color: Desert Sand, Stone Harbor Taup
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 TS Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 9 ft |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Interior Color | Desert Sand, Stone Harbor Taup |
| GVWR | 9500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Tire Size | LT245/75R/16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Engine | 5.4L Triton V8 |
| Chassis | Ford E-350 |
| VIN | 1FDSE3EL8CDA45968 |
For more information
Contact Us
Excel TS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


