Used 2012 Palomino Traverse Yosemite Folding Pop-Up Camper
View all Traverse Floorplans
2012 Yosemite Features and Options
Traverse Folding Pop-Up Camper by Palomino w/Front Queen and Rear Dbl. Tent End Bunks, Slide Gaucho, Booth Dinette w/Storage Below Seating, Storage Cabinets, 3 Burner Cooktop, Sink, Exterior Stove Top and Much More!
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
PleasureLand RV
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 516-25A
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 516-25A
Stock# 516-25A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 Yosemite Specifications
| Sleeps | 7 |
| Length | 14 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 135 lbs |
| Dry Weight | 1997 lbs |
| Cargo Capacity | 1141 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4CPC512CN043719 |
For more information
Contact Us
Traverse Yosemite Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


