Used 2012 Palomino Sabre 34REQS Fifth Wheel
View all Sabre Floorplans
2012 34REQS Features and Options
Sabre FW w/Quad Slidouts, Rear Entertainment w/Full Wall Ent. Center & Electric Lift TV, Sofa Slideout, 2 Chairs & Dining Table & Chairs Slideout, Bar w/Stools/Overhead Cabinet & Chimney, Pantry/Refrig., Microwave & 3 Burner Range Slideout, L-Shaped Counter w/Dbl. Sink, Step Up to Bed & Side Aisle Bath w/Sink, Toilet & Walk-In Shower w/Dome, Front Queen Bed Slide w/Nightstands, Dresser Drawer Cabinet, Wardrobe, Wash/Dryer Prep w/Removable Shelf and More!
What Our Customers Are Saying
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Sale Price:
$12,750
Blue Compass RV
Location: Byron - Macon GA
Stock# UT400176
Location: Byron - Macon GA
Stock# UT400176
Stock# UT400176
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 34REQS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 37 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 1750 lbs |
| GVWR | 13750 lbs |
| Dry Weight | 10719 lbs |
| Cargo Capacity | 2981 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FSRK22C3005723 |
For more information
Contact Us
Sabre 34REQS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


