Used 2012 Palomino Sabre 31CKTS Fifth Wheel
View all Sabre Floorplans
2012 31CKTS Features and Options
Sabre Fifth Wheel by Palomino w/Rear Living Area Including 2 Swivel Rockers, Overhead Cabinets, Slideout Ent. Center w/Overhead/3 Burner Range w/Micro & Refrigerator, Slideout Sofa w/Overhead & Booth Dinette, Kitchen Island, Dbl. Kitchen Sink w/Overhead Storage, Step Up to Side Aisle Bath w/Toilet, Sink, Neo-Angle Shower & Sink, Queen Bed Slide w/Nightstands & Overhead Cabinets, Wardrobe, Shelves, Dresser w/Drawers & Cabinets and Much More!
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Sale Price:
$13,995
Brown's RV Guttenberg
Location: Guttenberg, IA
Stock# AP080A
Location: Guttenberg, IA
Stock# AP080A
Stock# AP080A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 31CKTS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 1692 lbs |
| GVWR | 13092 lbs |
| Dry Weight | 9649 lbs |
| Cargo Capacity | 3993 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FSRG27C3005015 |
For more information
Contact Us
Sabre 31CKTS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


