Used 2012 Palomino Sabre 29CKDS Fifth Wheel
Fifth Wheel - STOP in to view!
View all Sabre Floorplans
2012 29CKDS Features and Options
Palomino Sabre Fifth Wheel w/Rear Living Area Including 2 Lounge Chairs w/Overhead Cabinets, Sofa & Booth Dinette Slide w/Overhead Storage Above Sofa, Ent. Center Below Hanging Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Corner Hall Closet, Step Up to Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet and Sink, Front Queen Bed Slide w/Nightstands Both Sides & Overhead Cabinets, Dresser, Wardrobe, Shelves and Much More!
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Sale Price:
$14,500
Farnsworth Camping Center Inc
Location: Farnsworth Camping Center
Stock# H-1324
Location: Farnsworth Camping Center
Stock# H-1324
Stock# H-1324
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 29CKDS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 1857 lbs |
| GVWR | 12017 lbs |
| Dry Weight | 9101 lbs |
| Cargo Capacity | 2866 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
For more information
Contact Us
Sabre 29CKDS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


