Used 2012 Palomino Puma 31-KBH Travel Trailer
AS-IS HANDYMAN SPECIAL PRICED TO GO!
View all Puma Floorplans
2012 31-KBH Features and Options
Palomino Puma Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Play & Sleep Sofa Slide w/Bunk Above, 3rd Bunk w/Ent. Center Above, Rear Outside Kitchen w/2 Burner Cooktop, Micro., Sink & Refrigerator, Wardrobe, Bath w/Private Entry w/Toilet, Sink & Tub/Shower, Refrig., Pantry, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Skylight, U-Dinette & Sofa Slideout, Ent. Center, Front Queen Bed w/Shirt Closets & Nightstands and Much More! Avail. Options May Include: Grill.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$21,999
You Save: $8,099
Sale Price: $13,900
You Save: $8,099
Sale Price: $13,900
Leisure Days RV
Location: Kitchener, ON
Stock# YK022A
Location: Kitchener, ON
Stock# YK022A
Stock# YK022A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 31-KBH Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 874 lbs |
| GVWR | 11034 lbs |
| Dry Weight | 7874 lbs |
| Cargo Capacity | 2697 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
For more information
Contact Us
Puma 31-KBH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


