Used 2012 Palomino Puma 26-RLSS Travel Trailer
On Lot waiting to be Cleaned
View all Puma Floorplans
2012 26-RLSS Features and Options
Single Slide Puma Travel Trailer by Palomino w/Rear Living Area, End Table w/Overhead Cabinet, Double Kitchen Sink, Skylight, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Booth Dinette & Sofa Sleeper Slideout, Ent. Center, Angle Shower, Vanity w/Lav. & Toilet, Linen Closet, Front Queen Bed w/Nightstands w/Shirt Closet Above, Private Bedroom Entry, Pocket Door to Bedroom and More. Available Options May Include: 2 Lounge Chairs
What Our Customers Are Saying
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Sale Price:
$15,900
Blairsville RV Sales
Location: Blairsville, GA
Stock# GA2816
Location: Blairsville, GA
Stock# GA2816
Interior Color: Stone, French Roast, Nutmeg, P
Stock# GA2816
Interior Color: Stone, French Roast, Nutmeg, P
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 26-RLSS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Stone, French Roast, Nutmeg, P |
| Hitch Weight | 700 lbs |
| GVWR | 10860 lbs |
| Dry Weight | 6170 lbs |
| Cargo Capacity | 4652 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Shower Type | Angled |
| VIN | 4x4tpub26cp038918 |
For more information
Contact Us
Puma 26-RLSS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


