Used 2012 Palomino Puma 23-FB Travel Trailer
View all Puma Floorplans
2012 23-FB Features and Options
Palomino Puma Travel Trailer w/Rear Bath Including Linen Cabinet, Wardrobe, Toilet, Tub/Shower & Sink, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink,Skylight, Booth Dinette w/Overhead Cabinet, TV on Wall, Pantry, Sofa Sleeper w/Overhead Cabinet, Accordion Door Separating Living Area From Queen Bed w/Nightstands & Shirt Closets, and More!
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Dakota Discount RV
Location: Summerset, SD
Stock# 012946B
Location: Summerset, SD
Stock# 012946B
Interior Color: Stone, French Roast, Nutmeg, P
Stock# 012946B
Interior Color: Stone, French Roast, Nutmeg, P
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 23-FB Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 26 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Stone, French Roast, Nutmeg, P |
| Hitch Weight | 673 lbs |
| GVWR | 7673 lbs |
| Dry Weight | 4658 lbs |
| Cargo Capacity | 2552 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUY21CP035299 |
For more information
Contact Us
Puma 23-FB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


