Used 2012 Palomino Maverick M-8801 Truck Camper
View all Maverick Floorplans
2012 M-8801 Features and Options
Palomino Maverick Truck Camper w/Rear Corner Wet Bath w/Sink, Closet, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Refrigerator Cabinet, 2-20 Lb. LP Tanks, Dinette Seat w/Table & Overhead Cabinet, Queen Bed w/Closet, Escape Vent, Chests, Nightstands, TV Stand and More! Available Options May Include: Sofa w/Table IPO Dinette Seat w/Table
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Hilltop Camper & RV
Location: Twin Cities, MN
Stock# 18909B
Location: Twin Cities, MN
Stock# 18909B
Stock# 18909B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 M-8801 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 17 ft |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 8 ft 2 in |
| Dry Weight | 2388 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 8 gals |
| Black Water Capacity | 7 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
For more information
Contact Us
Maverick M-8801 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


