Used 2012 Open Range RV Rolling Thunder H345MPR Toy Hauler Fifth Wheel
A GREAT VALUE!!!
Rolling Thunder FW Toy Hauler by Open Range w/2 Side Ramps to 8'x7' Multi-Purpose Room w/Overhead Storage, 2 Lounge Chairs, Sofa/Refrig., 3 Burner Range Slideout, Dbl. Kitchen Sink w/Overhead Cabinets, Dinette w/Chairs & Ent. Center Slide, Step Up to Bed & Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Vessel Sink, Wash/Dryer Prep, Front King Bed Slide, Mirrored Ward., Chest of Drawers, Shelves and Much More! Available Options May Include: Patio, Bed Lift in Cargo, Toy Lift in Cargo, Island on Casters
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# 54349
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2415 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 12135 lbs |
| Cargo Capacity | 5865 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 57 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 5XMFH4239C5007249 |
Rolling Thunder H345MPR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


