Used 2012 Northwood Arctic Fox 25P Travel Trailer
View all Arctic Fox Floorplans
2012 25P Features and Options
Single Slide Arctic Fox Travel Trailer w/Rear Kitchen Including Refrigerator, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range & Overhead Cabinet, Jackknife Sofa Slideout, Booth Dinette w/TV Overhead Cabinet, Private Toilet & Tub Area, Sink w/Med. Cabinet, Bath Wardrobe, Front Queen Bed w/Wardrobe, Nightstand w/Shirt Wardrobe, Laundry Chute, Private Bedroom Entry & More!
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Sumner RV
Location: Sumner, WA
Stock# 37698A
Location: Sumner, WA
Stock# 37698A
Stock# 37698A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 25P Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 860 lbs |
| GVWR | 10000 lbs |
| Dry Weight | 6760 lbs |
| Cargo Capacity | 3240 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
For more information
Contact Us
Arctic Fox 25P Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


