Used 2012 Monaco Vesta 32 PBS Motor Home Class A
View all Vesta Floorplans
2012 32 PBS Features and Options
Single Slide Vesta Motor Home, Rear Queen Bed, Dbl. Shirt Closets/Nightstands, 19" LCD TV, Private Toilet Area w/Lav., Booth Dinette/Sofa Slide, Single Galley Sink, 2-Burner Range, Microwave, Refrigerator, Linen, Shower, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Hide-a-Bed Sofa, Booth Dinette Ensemble w/Hide-a-Bed, Booth Dinette Ensemble with J-Lounge.
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Price:
$99,000
You Save: $22,800
Sale Price: $76,200
You Save: $22,800
Sale Price: $76,200
Leach Camper Sales Council Bluffs
Location: Council Bluffs, IA
Stock# WW347A
Location: Council Bluffs, IA
Stock# WW347A
Exterior Color: GRAY
Stock# WW347A
Exterior Color: GRAY
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 32 PBS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | GRAY |
| Hitch Weight | 7000 lbs |
| GVWR | 29000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 61 gals |
| Black Water Capacity | 46 gals |
| Tire Size | 255/70R/22.5 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 59648 |
| VIN | 51Z6C4444C1056623 |
For more information
Contact Us
Vesta 32 PBS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


